MICROIL - Työstökoneiden varaosat ja tarvikkeet - Tekupit Oy

MICROIL

microil micronfilter

Varastossa: 

Microil 600(1 kpl)

Microil 800(0 kpl) , tulossa heinäkuussa 2022

Microil 1200(2 kpl)

 Microil 1500(1 kpl)

Microil 2000 (1 kpl)

Microil 2600(1 kpl)

Microil 3000(1 kpl)

Micronfilter valmistaa MICROIL® turbiini tyyppiset öljysumuimurit jotka soveltuvat sekä öljylle että emulsiolle.

Microil toimintaperiaate

microil toimintaperiaate
MalliIlmavirta
(m3/h)
Suodatus pinta-ala
(m2)
Teho
(kW)
Massa
(kg)
Melu taso
(dB(A))
Microil 6006005,70,252864
Microil 8008005,70,752968
Microil 120012005,70,753072
Microil 1500150014,71,55674
Microil 2000200014,71,55675
Microil 2600260014,71,55675
Microil 3000300014,71,55676

Microil 600-800-1200 mitat

microil 600-800-1200 mitat

Microil 1500-2000-2600-3000 mitat

microil 1500-2000-2600-3000 mitat
MalliABC
Microil 1500-2000150150182
Microil 2600-3000200200233

Esisuodatin

Suodattaa pölyn ja lastun, sisältää metallisuodattimen (3), labyrinttisuodattimen (2) ja akryylisuodattimen (1)

Pre Microil
MalliYhteensopivuus
PREMICROIL 1MICROIL 600-800-1200
PREMICROIL 2MICROIL 1500-2000
PREMICROIL 3MICROIL 2600-3000

Jälkisuodatin

Suodattaa pienimmätkin öljystä tai emulsiosta tulevat pienhiukkaset. Suositellaan varsinkin, jos käytetään suuria paineita työstössä.

post microil
MalliYhteensopivuus
POST MICROIL 1MICROIL 600-800-1200
POST MICROIL 2MICROIL 1500-2000-2600-3000

Lisätietoja: http://www.micronfilter.it/en/products/microil

Valmistavat tehtaat

LOGO LOGOLOGO LOGO

Tekupit oy

Koiramäki 4
33960 Pirkkala
Finland
Y-tunnus: 2163192-8

Varasto

Lasikaari 3, varasto 8
33960 Pirkkala
Finland

Tekupit Somessa

facebook ikoni

Copyright © 2022 Tekupit Oy
Pyydä tarjous